Jičínský Food Festival 2021

Jaký byl 6. ročník

Počet návštěvníků

Vystavovatelů

Různých pokrmů

V sobotu 14. srpna 2021 jsme po roční odmlce způsobené pandemickou situací uspořádali již 6. ročník Jičínského Food Festivalu, během kterého se návštěvníci mohli opět těšit na nevšední gastronomické zážitky. V letošním roce bylo připraveno 64 stánků s pokrmy a nápoji, a to celkem z 9 různých států. Vedle zástupců restaurací bylo možné ochutnat něco z oblasti „street food“, neboli pouličních jídel, která zámecký park naplnila lákavými vůněmi různých lahůdek. Nechyběli také regionální výrobci, kteří jsou držiteli ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“. V areálu parku bylo možné zakoupit domácí limonády, kávu, víno a pivo od vybraných minipivovarů, celkem přes 200 různých druhů pokrmů a nápojů.

I přes nepříjemnosti spojené s nutnými opatřeními letošní ročník festivalu navštívilo 5 500 návštěvníků, kteří si mohli užít doprovodný program. Po celý den bylo možné poslechnout hudební koncerty, jednak v podání místních kapel Golf Jičín, Odstín, Sranda, dále amerického zpěváka Mike Cole, houslisty Michaela Hejče či pražské kapely Green Day Prague Idiots. V rámci akce také vystoupil vítěz poslední soutěže MasterChef Česko Roman Staša.

Část areálu patřila dětem, které se mohli těšit na různé hry a soutěže, nafukovací balónky, malování na obličej, malování hennou či dětskou zónu, kde byly pro nejmenší návštěvníky festivalu připraveny dílničky s různou tématikou. Během dne také proběhly testovací jízdy ŠKODA 2021, při kterých měli návštěvníci festivalu možnost svézt se zdarma několika vozy Škoda a dále vyhrát několik cen od generálního partnera festivalu, kterým byla společnost AUTOCENTRUM Jičín s.r.o. Návštěvníci festivalu si mohli také užít thajské masáže, které na místě zajistil hotel reSTART, nebo se vyfotit ve fotobudce a odnést si domu fotografii z akce na památku.

V letošním roce jsme se opět rozhodli podpořit dobrou věc. Vybrali jsme projekt Nábor hrdinů (https://www.facebook.com/naborhrdinu), což je organizace, která pořádá nábory do registru dárců kostní dřeně. Organizaci jsme propagovali před i během festivalu a zároveň umožnili propagaci v den akce, kdy lidé mohli vstoupit do českého národního registru dárců dřeně. Zároveň jsme se rozhodli udělat osvětu, jak poskytnout první pomoc a to ve spolupráci s agenturou Safres group (www.safres.cz).

Velké poděkování patří městu Jičín a Technickým službám města Jičín, dále všem partnerům akce, vystavovatelům, médiím, naší rodině, kamarádům a známým.

Petr a Vašek

Jsme online, sledujte nás

Videa z Jičínského Food Festivalu

Pozvánka na festival

3D mapa festivalu

After video

Doprovodný program

Stáhněte si doprovodný program v PDF

Jičínský Food Festival - Doprovodný program 2021

Jičínský Food Festival – Doprovodný program 2021

Jičínský Food Festival 2021 - 3D mapa

Pořadatel

Jičín žije s.r.o.

Generální partner

Hlavní partneři

Město Jičín
Tiles studio
Stavební stroje Jičín
Technické služby města Jičína
Zaměstnanecká pojišťovna škoda
Free Life Finance
Green ECO

Partneři

Rako reality ONE s.r.o.
Jan Brzák Finance
Petr Kebus
Kropáček Legal
Rako reality ONE s.r.o.
Vodohospodářská společnost Jičín
Safres
Kropáček Legal
Rako reality ONE s.r.o.
Vodohospodářská společnost Jičín
Cyklo Point Jičín
Cestovní kancelář Consultour
Jung Berg - Hořický pivovar
Zámek Loučeň
Hotel reSTART
SanSwiss
La Favorita Ristorante

Jičínský Food Festival je spolufinancován městem Jičín.

Jičín - logo